czwartek, 3 stycznia 2013

TO JEST RANKING

To jest ranking. Prosto z ulicy. Krótko i na temat. Głowić się nie będziemy, ani życia na bogato wstydzić. Ten ranking jest i jest obiektywny*.

NOMINACJE

Twórca roku.
1. M-City: za murale bez treści (http://www.youtube.com/watch?v=2cPspOhTh1A) (55:03)
2. Artur Wabik: za treść bez murali (http://www.youtube.com/watch?v=2cPspOhTh1A)
3. „Artyści światowej sławy”, jako ciało zbiorcze: za ckliwe czołówki i duże wierszówki (nominacja także w kategorii „cytat roku”).

Dzieło roku
1. Paczkowski Dariusz „Nikt nie rodzi się bohaterem”:  za kreatywne podejście do tematu (http://www.eastnews.pl/pictures/subject/id/01021983/section/news)
2. Swanski&GoodLooking „Garażu wielopoziomowy w centrum miasta zrobię z Ciebie największy mural w świecie”: za komentki i gratki. Mua* http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/264837_410717838985796_1488652450_n.jpg
3. MADMOSQUITO „Sześćdziesiąt tysięcy złotych”: za debiut roku, pompę roku, projekt roku. http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120921/POWIAT0104/120929776

Człowiek roku
1. Marcin R: za rzetelność i wiedzę. Za Marketing i Zarządzanie.
2. Wabik Artur: za ducha, dobre słowo, chęci i skillsy. Za nienaganne prowadzenie. Się.
3. Bonksy: za to, że jest (http://sosm.pl/wp-content/uploads/2012/10/18AMS_082-1.jpg)

Produkt roku
1. Absolut: za klimat tej fotki, foteczki http://grafik.rp.pl/grafika2/958072,1028509,16.jpg
2. UH, za sprawne rozliczenie przelewów od Desy i Rempexu. Wykorzystanie dotacji z MKiDN. Za wywiązanie się z umów sponsorskich z Polsatem.
3. NeSpoon Collection - za wielopłaszczyznowy przekaz, szczerość wypowiedzi artystycznej. W Polsce i Europie. http://nespooncollection.blogspot.com/


Marszand/Kutator Roku
1. Joanna Dziewulska, bo: „Osobnego kierunku przygotowującego do zawodu marszanda w Polsce nie ma. - Trzeba mieć dużo zainteresowań i przede wszystkim znać się na sztuce - radziła potencjalnym kandydatom”.
2. Michał Be., za swój wkład w umowę Os Gemeosów z Luis Vutton „wiem wiem, wiem już od sierpnia. Poniekąd dołożyłem do tego swoje 3 grosze, drukując, skanując podpisaną i wysyłając do NY umowę z Louis”.
3. Znowu On: bo „Sztuka w przestrzeni publicznej, w szczególności zaś wielkoformatowe malarstwo naścienne, stanowi ogromne wyzwanie dla każdego twórcy. Spektakularna realizacja w tej domenie może zapewnić zainteresowanie mediów, uznanie krytyków i ustalić kierunek dalszej twórczości.”. Galeria Krakowska inspiruje, wyznacza nowe trendy i jest otwarta na nowoczesną sztukę.

Nazwa roku
1. „Cały ten street art”: za to, że akurat tam był cały.
2. „Sztuka chłodzenia”: za naprawdę potrzebną inicjatywę „Połączenie sztuki z przedmiotami codziennego użytku. Zamiast płótna, lodówki...”
3.  Wall Street Festival 2012 - Festiwal Sztuki Ulicznej w Świętochłowicach za proporcjonalność nazwy i konsekwentny program” „Bębniarze, szczudlarze, teatry uliczne, finaliści programu „X Factor” - Gienek Loska oraz „Mam talent”- Tomek Nieradzik, Molo i Frodo oraz wielu innych artystów...”


LAUREACI 2012


Twórca roku - Nagrody nie przyznano.

Dzieło roku - Wściekle pijane MOSQUITO

Człowiek roku: http://pl.wikipedia.org/wiki/Artur_Wabik (jednym kosmykiem włosów przewagi)

Produkt roku: Kolekszyn

Marszand/Kutator Roku: Człowiek, który pokolorował Łódź

Nazwa roku: Ex aequo


Wyróżnienie: Festiwal Roku 2012...

.... Polska za największą liczbę szitart festynów na Ziemi.Wszystkim wyróżnionym szczerze gratulujemy.

*Rozesłaliśmy 1003 ankiety do polskich artystów i krytyków sztuki ulicznej. Z uwagi na to, że zarówno artystów jak i krytyków można zliczyć na palcach jednej ręki, każdy z nich otrzymał po około 200 ankiet.


1 komentarz:

  1. jest i swansky bezpansky
    http://vimeo.com/57054416

    OdpowiedzUsuń