piątek, 28 września 2012

POCZĄTEK KOŃCA MURALIZMU

Dziś na wallu Bartka Świąteckiego znanego jako Pener z dawnej grupy Spectrum możemy przeczytać pod postem następujący statement:

Szanowna Panie,

Przesyłamy wyniki konkursu na mural, ogłoszonego przez Muzeum Narodowe w Poznaniu, w którym wziął Pan udział.

Dziękując za zgłoszenie pracy, przedstawiamy wyniki z posiedzenia Komisji Konkursowej:

„W dniu 13 września 2012 roku w gmachu głównym Muzeum Narodowego w Poznaniu odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej, rozstrzygające konkurs na projekt malowidła ściennego (muralu), które miałoby być eksponowane na bocznej ścianie starego gmachu Muzeum przy Alejach Marcinkowskiego 9. Komisja obradowała w następującym składzie: Wojciech Suchożcki (Dyrektor MNP â przewodniczący), Alicja Hafke (sekretarz), Mirosław Adamczyk, Krzysztof Furmann, Ewa Hornowska, Agnieszka Lewandowska, Andrzej Okińczyc, Marzena Prusińska. Na konkurs wpłynęły 44 prace, z których po sprawdzeniu spełnienia wymagań formalnych, zakwalifikowano do rozpatrzenia 38. Komisja dokonała przeglądu wszystkich prac, a następnie we wstępnym głosowaniu wyłoniła 6 spośród nich. W wyniku ostatecznego głosowania, którego przedmiotem było rozstrzygnięcie, czy którakolwiek z prac spełnia kryteria sformułowane w § 5 ust. 2 Regulaminu Konkursu, Komisja, zgodnie z § 8, ust. 1 Regulaminu, zdecydowała nie wybrać do realizacji żadnego z nadesłanych projektów.”

Z poważaniem,

Zespół Muzeum Narodowego w Poznaniu

Czyżby szanowna komisja czytała UH, czy może wyczuwają podskórnie, że jeśli coś ma zostać widoczne na  wieeeele lat, to może i warto aby to było wy-bit-ne. Tak wybitne. Miejmy nadzieję, że Polska się przebudzi z tego trendu, i fala muralizmu spowolni albo w ogóle wyhamuje. Na czyste ściany wrócą tagi i throwupy. A urzędnicy będą ścigać malujących zamiast ich zatrudniać. 

1 komentarz: