niedziela, 7 kwietnia 2013

NIE WIEM TO SIĘ WYPOWIEM

Są w tym kraju pomniki, na które się nie pluje. I nie chodzi nam o pomnik Matki Polki czy o Syrenkę. Chodzi nam o żywe pomniki współczesnej kultury takie jak reżyser, którego filmy tak bardzo kocha młodzież, że organizuje się w grupy ucieczkowe i masowo chodzi do kina na jego ostatnie obrazy- Andrzej Wajda czy miłośniczka zwierząt i form geometrycznych Katarzyna Kozyra. Ale jest wśród nich Anda Rottenberg. Pani Rottenberg w swoim programie weszła na temat, który trochę znamy bo przeglądamy często strony street art ( i to nie tylko .pl, ale też .com) w internecie . No doszliśmy do wniosku, że trzeba coś powiedzieć tutaj na temat tej wypowiedzi, którą w całości możecie przesłuchać tutaj: ANDYMATERIA - Anna Wacławik-Orpik i Anda Rottenberg rozmawiają o Banksym. 
 
Jezeli już to zrobiliście to dostrzegacie, że pani Rottenberg słusznie zauważa, że nikt nie może się znać na wszystkim...i zapewne dlatego zaczyna opowiadać nam o Banksym „pierwszym z bardzo długiego szeregu grafficiarzy, który zrobił karierę”. Cóż, rodzi się pytanie czy kiedy dostrzegasz jakie głupoty pieprzą tzw. „autorytety” w tematach, o których wiemy ciut więcej niż przeciętny wpis na wikipedii to czy w innych tematach, w których się wypowiadają też pieprzą takie głupoty?
 
Nie musimy się zagłębiać w treść tej wypowiedzi. Posłuchajcie sami. Generalnie inteligenty człowiek, po 15 minutowym reaserchu w necie potrafi się dowiedzieć o jakimś zagadnieniu na tyle dużo, żeby napisać o tym artykuł lub dać wypowiedź do radia. Ale nie każdy nosi odpowiednie nazwisko.

PS. A te kurwa vlepki w autobusach skąd się jej wzięły, to nie mam pojęcia.


4 komentarze:

 1. eeee……yyyyy….hmn….aczkolwiek…miękko..barwne ptaki…skomentować szczurem wszeświaty…to że…miasto wysyła znaki…czy my mamy polskiego B? (no przecież mamy tylko Anda o tym nie wie)….zaznaczył swoją obecność …sprzątaczki czyszczą…żadna awagarda…no własnie wszystkiemu winna jest Anna Wacławik -Korpik bo to Ona! Anda nigdy by nie wpadła na to aby Takie Rzeczy mówić .
  Dowidzenia ,-Dobranoc to tak w skrócie ...

  OdpowiedzUsuń
 2. a teraz będzie kuratorką Festiwalu sztuki w przestrzeni miejskiej Open City... oczywiście w Lublinie, gdzie urząd zdominował scenę graffiti.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tiaaaaaaaaa dziki wschód, co nie ?

  OdpowiedzUsuń