czwartek, 18 lipca 2013

TAKA SYTUACJA

W dawce wakacyjnego know-how wywiązujemy się z patronackich zobowiązań. Jesteśmy nieco spóźnieni, bo uprzedził na Pezet (http://www.youtube.com/watch?v=8QOG8hxaSak&feature=youtu.be). Ale bez spiny, on nawijał swoimi słowami, my oddamy głos organizatorom: „Międzynarodowy Festiwal Sztuki Muralu (Graffiti) Meeting of Styles. Lublin 27-28 lipca 2013”

Cieszy zwięzła i trafna (nie mylić z trefną) nazwa. Ale czy przypadkiem, z polskiej edycji objazdowej imprezki, ktoś próbuje robić hasła międzynarodówki, sztuki, muralu? Rozumiemy, że ściema dla sponsorów i grantodawców. Ale kłamać nigdy nie jest ładnie, chyba, że to taka humoreska - grafa na płocie nazwać sztuką. Muralu. 

Ale im głębiej, tym płycej: „Kluczowym założeniem formuły imprezy jest zaproszenie do udziału szerokiego grona odbiorców. W związku z tym nie są pobierane opłaty za udział...”. Opis mocno klimatyczny więc liczymy na tłumy licencjonowanych rajterów i warsztaty dla seniorów. Chociaż program przewiduje także subtelniejsze atrakcje...

A tak serio? Łatwo po raz kolejny wyśmiać shitartowy evencik w Pcimiu Dolnym albo pastwić się nad setką konkursów muralowych. Ale na graffiti jamy, warto było machnąć ręką, bo robione bez wielkich dotacji, bo luźne, bez zadęcia i bez wielkich historii. Od takie małe-wielkie nic. 

Ale, kiedy niby zwykły jam, takie środowiskowe „siemanko” zmienia się w strategiczny festyn miejski trzeba spytać: „sprawdzam”. No i sami zobaczcie: „Zgodnie z koncepcją marki Lublin Miasto Inspiracji, miasto promuje wszelkie przedsięwzięcia wspierające lukratywność i aktywność młodych ludzi. Wpisanie się w założenia Wall Street Meeting umożliwia korzystanie z doświadczenia i popularności wydarzeń w Wiesbaden, co niewątpliwie podnosi również prestiż lubelskiej imprezy...”. 

Nie do końca wiadomo o co chodzi. Jaka koncepcja marki? Jaka „lukratywność” ludzi młodych? Możliwości są przynajmniej dwie: albo gmina Lublin zakupiła koncepcję marki MOS, licząc może że jednocześnie kupiła sankcjonowane graffiti. Albo ktoś wpisał graffiti do jakiś „lukratywnych” miejskich strategii. A może to taki nowy sposób na gettin up - lubelski styl, nowa droga na wyjście z chaosu? W każdym razie, jak was złapią na wschodzie mówcie, że jesteście „lukratywni”, „wpisujecie się w koncepcję marki”, „korzystacie z doświadczenia i popularności festiwalu”.

Brzmi jak żart, do momentu kiedy nie sprawdzisz kto dyryguje całą orkiestrą: „Organizator: Magnifiko, Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów, Referat ds. Marketingu Miasta Lublin, Marketing Miasta, Pl.Litewski, 20-950 Lublin, Kontakt:, marketing@lublin.eu


Źle mordeczki? To teraz bawcie się dobrze. Lublin zaprasza. 


W programie Meeting of Styles m.in.:

8.45 – 9.00 – Rejestracja zawodników (kategorie młodzieżowe)

9.00 – Otwarcie turnieju 

9.15 – 11.30 Mecze w kategoriach młodzieżowych 

10.45 -11.00 Rejestracja zawodników (kategorie open) 

11.00 – 11.30 Mecze w kategoriach open 

11.30 – 12.00 Konkurs trójek (triangulo? - przy. red.) 

12.00 – 13.00 Mecze we wszystkich kategoriach 

13.00 -13.15 Konkurs wsadów 

13.15 – 14.00 Mecze 

14.00 -16.00 Mecze półfinałowe i finałowe 

16.00 – 16.30 Mecz streetballerzy vs writerzy

11:00 – 17:00, No Limited – instalacja Plac Litewski

Instalację stworzy artysta pochodzący z południa polski Adrian "Arin" Zerojeden. Jego projekt ma na celu pokazać, że nie koniecznie trzeba być uzależnionym od przestrzeni do koło nas lub być ukierunkowanym standardami wprowadzonymi w uczelniach.


3 komentarze:

  1. Przykre że klimat który do 2012 na MOS budowała Europejska Fundacja Kultury Miejskiej zostaje zastąpiony czymś w rodzaju taniego festynu.
    Brakuje mi tam tylko jeszcze atrakcji w postaci malowania buzi małym dzieciom i waty cukrowej.

    OdpowiedzUsuń
  2. http://strefasztuki.strefamarek.allegro.pl/?&utm_source=allegro_internal&utm_medium=m_rha_top_left_590_540&utm_campaign=Strefa_marek_Allegro_StrefaSztuki_ms

    OdpowiedzUsuń