wtorek, 10 lipca 2012

† CROSS

Dziś fejsbuka obiegła plotka o koszmarnym skandalu jaki wydarzył się w Warszawie! I wczoraj też! Normalnie skandal za skandalem niczym Molesta w 1998! 

To co wczoraj to pół biedy, bo tylko Jola Kudela dostała mandat za sztukę przy stacji Warszawa Powiśle. No ale takie jest prawo ulicy. Jak nie można to nie można i nie wytłumaczysz straży pożarnej ani wiejskiej, że to co ty robisz to jest sztuka itd. Jest paragraf i musisz się z tym liczyć - art. 63a kodeksu wykroczeń, każdy kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez wymaganej zgody właściciela lub zarządcy budynku, ogrodzenia, latarni itp., podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. Więc nie ma co plakać nad rozlanym klejem. Trudno się mówi, ale przywrócenie do stanu poprzedniego będzie trudne, bo i Legia i Łks i pewnie Zagłębie tam było wykaligrafowane. 

Ale to co dziś wstrząsnęło nami to zakrawa o pomstę. Otóż niejaki graficiarz Finer (czyt. fajner - bo robi fajne style) użył sobie jako tła, zamalował poprostu bez szacunku jedną z najnowszych i najciekawszych produkcji Pani Eli aka Nespoon. I jakież to oburzenie. Przecież lepiej żeby była koronka niż poprzedni Finer, czy jakiś inny wandal. Przecież Nespoon sobie wszystko wymyśliła i wycięła sama - i dualizm świata i jing i jang i bang bang. A tu przyszedł sobie jakiś Finer i najzwyczajniej chroma zrobił i to pewnie zgapił litery od kogoś debil. Bezczelny typ.

Generalnie jest to nagminne dosyć podejście. Zamalujmy tagi i graffiti i zróbmy tam mural najlepiej jakieś ludziki, postacie, ścieki, kolory itd. Zamalujmy to co ci źli malują, namalujmy coś dobrego i ładnego, bo tamto nam się nie podoba a to nowe owszem. Lepsze jest wrogiem dobrego jak to mówi moja babcia z Legnicy, do której jeżdżę po keny. No i jak już namalujemy te sztuki na tych bohomazach to niechno któryś spróbuje to zniszczyć. Najlepiej pokrywać antygrafem wszystko żeby się łatwo bazgroły graficiarzy zmywało wrazie czego.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz